Oceny: / 156
KiepskiBardzo dobry 

Jaki kupić czajnik elektryczny, bezprzewodowy

ImageCzajnik elektryczny jest dość prostym urządzeniem codziennego użytku. O jego funkcjonalności oraz trwałości w dużej mierze stanowi jakość materiałów z którego został wykonany. Ceny kształtują się od około 40 do kilkuset złotych.

  • Moc / grzałka
ImageSą to podstawowe parametry każdego czajnika i głównie od niech będzie zależeć to jaki czajnik elektryczny wybierzemy. Generalnie im wyższa moc danego urządzenia tym szybciej będziemy mogli zagotować wodę. Moc dzisiejszych czajników bezprzewodowych oscyluje pomiędzy 600 Watt do ponad 2000. Najczęściej spotykanymi są te o mocy w granicach 2000 W i pojemności około 1,5 litra. Takie parametry powinny wystarczyć większości gospodarstw domowych.
    Współczesne czajniki w większości wyposażone są w płaskie grzałki płytowe, które znacznie lepiej sprawdzają się przy podgrzewaniu wody niż tradycyjne spiralne grzałki. Ponadto znacznie lepiej tolerują osadzający się kamień i są łatwiejsze do utrzymaniu w czystości.

  • Obudowa
To jaki powinien być czajnik elektryczny powinno również zależeć od obudowy. Nie bez znaczenia jest  kolor, kształt i ergonomia obudowy, która powinna pasować do wnętrza oraz co ważniejsze być poręczna tak abyśmy mogli swobodnie operować czajnikiem.
    Dobrze jeśli rączka czajnika jest anty-poślizgowa. Podobnie nóżki na których stoi czajnik powinny dobrze trzymać się powierzchni tak aby uniemożliwić przypadkowe zrzucenie czajnika na podłogę i rozlanie wrzątku. Materiał, z którego jest wykonany czajnik powinien być łatwy do czyszczenia.

  • Regulacja temperatury / długość przewodu
ImageMożliwość ustawienia wysokości temperatury do której ma się podgrzać woda może okazać się dość przydatną funkcją np. jeśli zaparzamy jakieś zioła lub jeśli potrzebujemy wody w o określonej temperaturze.
    Długość przewody oscyluje mniej więcej w granicach 70cm ale zdarzają się też krótsze. Zwróćmy uwagę czy miejsce w którym będzie stał czajnik ma dostatecznie blisko gniazdko.

  • Filtr antyosadowy
Filtr antyosadowy znajdujący się tuż przy dzióbku czajnika bezprzewodowego zatrzymuje osad z kamienia, wytworzony podczas gotowania wody.
 
  • Zabezpieczenia
Odpowiedź na pytanie jak dobrze kupić czajnik elektryczny może różnież zależeć od zabezpieczeń jakie posiada dane urządzenie. Podstawowe z nich to:

 -zabezpieczenie przed włączeniem czajnika elektrycznego bez wody
-automatyczny wyłącznik przy otworzeniu pokrywy w trakcie gotowania
-automatyczny wyłącznik przy zdejmowaniu z podstawy czajnika bezprzewodowego

  • Dodatkowe opcje

- Podświetlany wskaźnik poziomu wody – umożliwia nam obserwację, nawet w nocy przy zgaszonym świetle, stan poziomu wody podczas gotowania.

- Sygnał dźwiękowy – rozlega się gdy woda się zagotuje informując tym samym użytkownika o skończonej pracy.

- Lampka kontrolna – informuje o trwaniu podgrzewania wody w czajniku bezprzewodowym.

 

Opinie, Ranking

Jaki kupić - co sądzisz ?
 
[ Ranking czajników ] Dobry, najlepszy czajnik elektryczny produkowany jest przez
 

Szukaj - jaki kupic . pl© 2008 jakikupic.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.