Jaka pamięć do komputera

  • Co to jest pamięć RAM i do czego służy ?

Image RAM (ang. Random Access Memory) jest to podstawowy rodzaj pamięci komputerowej o dostępie swobodnym. W tej pamięci zwanej popularnie RAMem  przechowywane są aktualnie wykonywane programy lub informacje przez nie wykorzystywane. Po wyłączeniu komputera dane zawarte w pamięci RAM zostaje utracona.

  • Jaki pamięć RAM będzie najlepsza ?

    Od ilości oraz szybkości pamięci RAM zależy wydajność naszego komputera. Im więcej mamy pamięci RAM i im jest ona szybsza (taktowana z większą prędkością - patrz tabela pamięci) tym szybciej będzie działał nasz komputer.

    To jaką pamięc do komputera kupić zależy od tego do czego wykorzystujemy komputer, z jakich programów będziemy korzystać oraz jaki system operacyjny mamy zainstalowany. Jeśli komputer służy do podstawowych czynności takich jak przeglądanie internetu czy korzystanie z programów biurowych  to wystarczy nam już podstawowa ilość pamięci. Dziś za taką uważa się wartości rzędu 1-2GB.

    Dla zastosowań multimedialnych czy też do grania w gry które są z roku na rok coraz bardziej wymagające dla komputera, minimalna ilość pamięci do komputera powinna zaczynać się od 2GB. Dodatkowo oprócz ilości ( pojemności RAM ) zwróćmy uwagę na szybkość taktowania pamięci (im wyższa tym lepsza). Niestety wraz ze wzrostem wydajności i szybkości pamięci rośnie cena jaką musimy zapłacić za RAM. Oprócz prędkości taktowania od której zależy wydajność pamięci ważny jest również czas dostępu do niej. Ten parametr im jest mniejszy tym lepiej.

  • Rodzaje pamięci RAM i przykładowe szybkości taktowania.

 DDR
DDR2
 DDR3

częstotliwość

taktowania ( MHz )

 200  553 
 1066
 266  667  1333
 333 
 800  1600
 400 
 1066 1866

  • Producenci pamięci do komputera

- Goodram
- Geil
- Kingston
- OCZ
- Patriot

 jaka pamięć do komputera

 

Opinie, Ranking

Jaki kupić - co sądzisz ?
 
Dobra, najlepsza pamięć do komputera ( RAM ) produkowana jest przez
 

Szukaj - jaki kupic . pl© 2008 jakikupic.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.